DAHUA 65” Wall-mounted Digital Signage (LDH65-SAI400K)
> High quality panel, industrial-grade design, full metal casing.
> Dahua MPS platform provides unified remote management for system integrators and media operators.
> Multiple installation modes satisfy a broad range of project requirements.
Display |
Model |
LDH65-SAI400K |
Backlight |
LED |
Screen Size |
65” |
Aspect Ratio |
16:9 |
Resolution |
3840×2160 |
Display Colors |
16.7M |
Brightness |
400 cd/m² |
Contrast Ratio |
Viewing Angle(H×V) |
178°/178° |
Display Mode |
Landscape/Portrait |
Response Time |
8ms |
Connectivity |
Input |
RJ45 ×1, USB ×2, TF Slot ×1, HDMI ×1, Audio In×1 |
External Control |
RJ45(LAN), USB |
Wi-Fi |
Optional |
Speaker |
5W×2 |
Smart Signage Platform |
Media Publish System 3.0 |
Power & Environmental Conditions |
Power Supply |
AC100-240V, 50/60Hz |
Type |
Internal |
Consumption(Typical) |
180W |
Consumption(Standby) |
Less than 0.5W |
Operating Temperature |
0℃~+50℃ |
Operating Humidity |
20%~80% |
Mechanical Specification |
Dimensions |
1441.9×817.7×78.8mm |
Package |
1650x1020x200mm |
Bezel Width |
4.5mm |
Net Weight |
26kg |
Gross Weight |
35.8kg |
Accessory |
Included in Box |
Power cord, bracket |
Wall Mount Kit |
Yes |
VESA Mount |
400mm × 400mm |
Internal Player |
Processor |
Quad-core Cortex-A17 up to 1.6GHz |