DAHUA 43” Wall-mounted Digital Signage (LDH43-SAI200K)
> High quality panel, industrial-grade design, full metal casing.
> Supports picture, audio, video, PDF, IPC stream, time, weather, etc.
> Dahua MPS platform provides unified remote management for system integrators and media operators.
> Multiple installation modes satisfy a broad range of project requirements.
Display |
Model |
LDH43-SAI200K |
Backlight |
LED |
Screen Size |
43” |
Aspect Ratio |
16:9 |
Resolution |
1920×1080 |
Display Colors |
16.7M (8 bits) |
Brightness |
320nits |
Contrast Ratio |
Viewing Angle(H×V) |
178°/178° |
Display Mode |
Landscape/Portrait |
Response Time |
8ms |
Lifespan |
30,000h |
Connectivity |
Input |
RJ45 ×1, USB ×2, TF Slot ×1, HDMI ×1, Audio In×1 |
Output |
Earphone x1 |
External Control |
IR, RJ45(LAN), USB |
Wi-Fi |
Optional |
Speaker |
5W×2 |
Power & Environmental Conditions |
Power Supply |
AC100-240V, 50/60Hz |
Type |
Internal |
Consumption(Typical) |
60W |
Consumption(Standby) |
Less than 0.5W |
Operating Temperature |
0℃~+40℃ (32℉~104℉) |
Operating Humidity |
10%~85% |
Mechanical Specification |
Dimensions |
990.6mm×579.8mm×47.7mm(39″×22.8″×1.8″) |
Package |
1074mm×679mm×173mm (42.3″×26.7″×6.8″) |
Bezel Width |
24.2mm |
Gross Weight |
22kg |
Accessory |
Included in Box |
Power cord, bracket |
Optional Wall Mount Kit |
N/A |
VESA Mount |
400mm × 400mm |
Internal Player |
Processor |
Quad-core Cortex-A17 up to 1.6GHz |