DAHUA 43 inch Wall-mounted LCD Digital Signage (LDH43-SAI400K)
> Designed with an industrial-grade panel. It works up to 16 hours a day.
> Includes a mainstream quad-core CPU, Android system, and decodes up to 4K resolution.
> Plays and releases programs in multiple modes.
> The device offers unified platform management, and can be remotely controlled by the platform.
Display |
Model |
LDH43-SAI400K |
Backlight |
LED |
Screen Size |
43” |
Aspect Ratio |
16:9 |
Resolution |
3840×2160 |
Display Colors |
1.07B(10 bits) |
Brightness |
420 cd/m² |
Contrast Ratio |
Viewing Angle(H×V) |
178°/178° |
Display Mode |
Landscape/Portrait |
Response Time |
9.5ms |
Connectivity |
Input |
RJ45 ×1, USB ×2, TF Slot ×1, HDMI ×1, Audio In×1 |
External Control |
RJ45(LAN), USB |
Wi-Fi |
Optional |
Speaker |
5W×2 |
Smart Signage Platform |
Media Publish System 3.0 |
Power & Environmental Conditions |
Power Supply |
AC100-240V, 50/60Hz |
Type |
Internal |
Consumption |
105W |
Consumption(Standby) |
Less than 0.5W |
Operating Temperature |
0℃~+40℃ (32℉~104℉) |
Operating Humidity |
10%~85% |
Mechanical Specification |
Dimensions |
956×546×69.9mm |
Package |
1085x150x693mm |
Bezel Width |
4.5mm |
Net Weight |
18kg (44.09lb) |
Gross Weight |
20kg (48.50lb) |
Accessory |
Included in Box |
Power cord, VESA bracket |
VESA Mount |
400mm × 400mm |
Internal Player |
Processor |
Quad-core Cortex-A17 up to 1.6GHz |